|
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ апеляційного суду Запорізької області, територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області, Управління Державної пенітенціарної служби України у Запорізькій області від 22.07.2013 р. № 78/31/132 |
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
організації проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції за участю осіб, які тримаються в установах попереднього ув’язнення або установах виконання покарань
1. Загальні положення
1.1. Тимчасовий порядок організації проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції за участю осіб, які тримаються в установах попереднього ув’язнення або установах виконання покарань, (далі – Тимчасовий порядок) визначає порядок організації взаємодії апеляційного суду Запорізької області, територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області (далі – ТУ ДСАУ), місцевих загальних судів Запорізької області, Управління Державної пенітенціарної служби України у Запорізькій області (далі – УДПтС), установ попереднього ув’язнення, установ виконання покарань, що знаходяться в структурі УДПтС, під час підготовки та проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції.
1.2. Тимчасовий порядок діє до затвердження Державною судовою адміністрацією України та відповідним органом державної влади Порядку проведення процесуальної дії у режимі відеоконференції за участю осіб, які тримаються в установах попереднього ув’язнення або установах виконання покарань, відповідно до п. 1.4. Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, під час судового засідання (кримінального провадження), затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 15.11.2012 № 155.
1.3. Обов’язки щодо здійснення організаційних заходів, пов’язаних із функціонуванням системи відеоконференції, в апеляційному суді та місцевих загальних судах покладаються на керівника апарату відповідного суду.
Наказом керівника апарату суду може визначатися відповідальна особа (особи) з числа працівників апарату суду, на яку покладаються обов’язки щодо складання графіків проведення судових засідань у режимі відеоконференції, їх розміщення на офіційному веб-порталі «Судова влада України» (на веб-сторінці відповідного суду), узгодження з установами УДПтС часу проведення дистанційних судових проваджень (Додаток 1).
Зазначений наказ погоджується з головою суду.
1.4. В УДПтС, установах попереднього ув’язнення та установах виконання покарань особи, відповідальні за здійснення організаційних заходів, пов’язаних із функціонуванням системи відеоконференції, призначаються наказами керівників відповідних установ.
Накази про призначення відповідальних осіб надаються апеляційному суду Запорізької області та ТУ ДСАУ для подальшого інформування місцевих загальних судів області.
1.5. Особа, відповідальна за здійснення організаційних заходів, пов’язаних із функціонуванням системи відеоконференції (далі – відповідальна особа), протягом робочого часу повинна забезпечити своє знаходження в зоні досяжності засобів зв'язку (стаціонарний службовий телефон, мобільний телефон), мати доступ до електронної пошти, засобів факсимільного зв’язку та мати можливість оперативно оновлювати інформацію на веб-сторінці установи.
2. Організація обміну інформацією щодо часу здійснення дистанційних судових проваджень
2.1. З метою забезпечення доступу до оперативної інформації щодо можливості проведення дистанційних судових проваджень апеляційним судом Запорізької області, місцевими загальними судами, установами попереднього ув’язнення та установами виконання покарань складаються графіки.
Апеляційним судом Запорізької області та місцевими загальними судами графіки проведення судових засідань у режимі відеоконференції складаються з урахуванням усіх судових засідань, незалежно від форми судочинства та органу, з якими здійснюється відео-конференцзв’язок (Додаток 2).
Установами попереднього ув’язнення та установами виконання покарань графіки складаються за формою, наведеною у Додатку 3.
У графіках зазначається час початку судового засідання та його орієнтовна тривалість. Також під час складання графіків має враховуватися потреба у 10-хвилинній перерві для налаштування апаратури відеоконференцзв’язку .
2.2. З метою забезпечення взаємного оперативного доступу до інформації графіки проведення судових засідань у режимі відеоконференції розміщуються на веб-сторінках апеляційного суду, місцевих загальних судів (офіційний веб-портал «Судова влада України») та офіційному веб-сайті УДПтС в окремому розділі.
Після внесення змін до графіку (призначення або скасування проведення судового засідання у режимі відеоконференції тощо) скорегований графік терміново розміщується на відповідних веб-сторінках.
Разом із графіками проведення судових засідань у режимі відеоконференції у відповідному розділі веб-сторінки розміщується інша інформація, яка може вплинути на дату та час призначення судового засідання (наприклад, щодо проведення ремонтних робіт, відключення електроенергії тощо).
3. Завдання та обов’язки відповідальних осіб під час визначення дати та часу здійснення дистанційного судового провадження
3.1. Відповідальна особа суду, на вимогу судді, зобов’язана забезпечити наявність у судді (за його дорученням – секретаря судового засідання або помічника судді) актуального графіку проведення судових засідань у режимі відеоконференції відповідного суду та графіків, складених слідчим ізолятором (установами виконання покарань, за потреби - іншими судами).
3.2. Отримавши повідомлення судді про дату, час та орієнтовну тривалість запланованого дистанційного судового провадження відповідальна особа суду:
3.2.1 терміново засобами телефонного зв’язку повідомляє про це відповідальну особу слідчого ізолятору (установи виконання покарань, за потреби - іншого суду);
3.2.2 отримує підтвердження щодо можливості проведення дистанційного судового засідання у вказану дату та час;
3.2.3 повідомляє суддю про підтвердження включення дати та часу дистанційного судового провадження до графіків суду та слідчого ізолятору (установи виконання покарань або іншого суду);
3.2.4 невідкладно вносить зміни до графіку суду та розміщує його на веб-сторінці суду.
3.3. У разі отримання від відповідальної особи слідчого ізолятору або іншого суду повідомлення про неможливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції у визначений суддею час, відповідальна особа суду невідкладно вживає заходів щодо погодження іншого часу проведення дистанційного судового провадження.
4. Розсилка повідомлень про проведення дистанційного судового провадження
4.1. Після узгодження дати та часу проведення судового засідання у режимі відеоконференції суд направляє до слідчого ізолятору (установи виконання покарань) вимогу щодо забезпечення проведення дистанційного судового провадження (Додаток 4), яку до закінчення робочого дня пересилає засобами електронного зв’язку з наступним підтвердженням в паперовому вигляді.
4.2. Повідомлення про здійснення дистанційного судового засідання суд до закінчення робочого дня пересилає засобами електронного зв’язку (з наступним підтвердженням в паперовому вигляді) відповідному прокурору.
5. Вирішення інших питань, пов’язаних з проведенням відеоконференцій
5.1. У разі виникнення обставин, що перешкоджають проведенню відеоконференції (відключення електроенергії, інші аварійні ситуації тощо) відповідальні особи апеляційного суду, місцевих загальних судів та установ Державної пенітенціарної служби невідкладно повідомляють про це усім зацікавленим органам усіма доступними засобами зв’язку.
5.2. У разі перенесення судового засідання (хвороба, термінове відрядження судді тощо) суд повідомляє про це слідчий ізолятор (установу виконання покарань, у разі потреби – інший суд) листом за підписом голови або заступника голови суду засобами електронного зв’язку.